Pufy – jak je czyścić?

Pufy – jak je czyścić?

Skrzynia czy niewielka kostka do siedzenia to zwykle ulubione miejsca w domu, w szczególności w przypadku małych dzieci. Dorośli jednak równie chętnie z nich korzystają, ponieważ mogą na nich czytać, przeglądać media społecznościowe czy zwyczajnie odpoczywać. Żeby jednak wymarzony puf kostka prezentował się zawsze wspaniale, należy dowiedzieć się, jak go czyścić. Zapraszamy do lektury!

Meble wykonane z poliestru

Puf z poliestru może być czyszczony przy pomocy nasączonych ściereczek lub możliwie delikatnych odplamiaczy. Czasami wierzchnią warstwę obicia da się zdjąć i umieścić w pralce, natomiast innym razem trzeba będzie czyścić ją ręcznie, np. szczoteczką lub szmatką. Można także skorzystać z odkurzaczy piorących czy zdecydować się na zakup środków do prania tapicerek. Ich w większości przypadków można używać bez obaw!

Pufy z ekoskóry

Puf kostka z ekoskóry jest wyjątkowo prosty w czyszczeniu. Najczęściej przeprowadza się je przy pomocy delikatnej szmatki, nasączonej detergentem. Może to być mydło w płynie lub płyn do naczyń, które doskonale pozbędą się wszystkich tłustych śladów, np. odcisków palców. Jeżeli zależy Ci na maksymalnej higienie, raz na jakiś czas możesz przetrzeć powierzchnię mebla także spirytusem. Dużą zaletą produktu, jakim jest puf kostka, jest to, że nadaje się przykładowo dla posiadaczy zwierząt. Ekoskóra nie przyciąga bowiem sierści, kłaczków i innych zanieczyszczeń.

Siedzenia zamszowe

Skrzynia lub puf wykonane z zamszu czy weluru to wyzwanie pod względem utrzymania w czystości, jednak nie można im odmówić tego, że prezentują się niebywale pięknie i luksusowo. Zamszowa kostka wręcz idealnie wygląda we wnętrzach glamour, nowoczesnych, klasycznych, dworkowych i nie tylko. Pamiętaj o tym, że skrzynia puf z zamszu powinna być czyszczona przy pomocy specjalnego środka, a także delikatnej szmatki z mikrofibry lub małej, miękkiej szczoteczki. Czyść ją kolistymi ruchami i dbaj o to, by materiał nie starł się w trakcie czyszczenia go.

Z ciężkimi przypadkami skieruj się do specjalisty!

Jeżeli w Twoim domu pojawi się siedzenie, które wymaga szczególnie dużego nakładu pracy, w każdej chwili możesz skontaktować się także z profesjonalistami. Dokonają analizy materiału, sprawdzą, na jakim czyszczeniu Ci zależy i zadbają o to, by środki czystości nie pozostawiły na tkaninie skrzyni do siedzenia żadnych plam ani odbarwień. Możesz z czystym sumieniem oddać swój mebel w ich ręce i tylko czekać, aż wróci do Ciebie w nienagannym stanie.

O czym pamiętać, czyszcząc każdy rodzaj puf?

Niezależnie od tego, jaki rodzaj mebla chcesz wyczyścić, pamiętaj o tym, by zawsze sprawdzać działanie środków czystości na małym, niewidocznym kawałku materiału. Oprócz tego posługuj się miękkimi szmatkami i szczoteczkami, które nie uszkodzą struktury tkaniny. Nigdy nie trzyj zbyt agresywnie, ponieważ może to wywołać zmechacenia i pozostawić widoczne ślady.

Mamy nadzieję, że wiesz już, w jaki sposób czyścić swoje meble. Jeśli jednak są o zbyt zabrudzone lub uszkodzone, w nowe zaopatrzysz się w sklepie meblowym Chesterfield.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 3 =