Najważniejsze kryteria wyboru skupu aut.

Najważniejsze kryteria wyboru skupu aut.

Sprzedaż samochodu używanego na słynnych portalach internetowych nie jest łatwa. W trakcie jego realizacji należy m.in. przygotować pojazd tak, by spodobał się potencjalnym nabywcom i nastawić się na spotkania z osobami, zainteresowanymi naszą ofertą. Źródłem demotywacji potrafi być brak oczekiwanych rezultatów w postaci odsprzedaży auta. Nie dziwi więc fakt, że sporo osób w takiej sytuacji nawiązuje współpracę ze skupem aut. Jak sprzedać samochód do skupu? Na co zwrócić uwagę, wybierając najodpowiedniejszy skup aut Bydgoszcz? Zapraszamy do lektury naszego przewodnika!

Wartość twojego samochodu: jak skup aut określa cenę?

Planując sprzedaż samochodu do skupu, warto zastanowić się nad zaletami, wynikającymi z podjęcia takiej dyspozycji. Jest ich bowiem naprawdę mnóstwo. Transakcje w skupach pojazdów bardzo często dotyczą samochodów zniszczonych i takich, jakie brały udział w wypadkach drogowych. Szukanie nabywcy na auta z tej kategorii nie należy do najłatwiejszych zadań. Dużo skupów aut wprowadziło do własnej oferty możliwość skorzystania z lawety. Dzięki temu możliwe staje się bezpieczne przewiezienie uszkodzonego samochodu do miejsca, w którym zostanie on sprzedany. Skup aut i samochodów Dzięki współpracy ze skupem aut, nie musimy także szukać kupca na własną rękę. W współczesnej rzeczywistości bardzo trudno przebić się ze swoją propozycją na popularnych portalach. Korzystając z oferty skupu, pojazd można sprzedać w kilkadziesiąt minut, przy wsparciu ekspertów i z darmową wyceną. Nawiązując kooperację ze skupem aut, należy dodatkowo spodziewać się innych profitów. Podpisanie umowy wiąże się np. z wypłatą gotówki do ręki byłego już właściciela auta. Poprawia to bezpieczeństwo transakcji i powoduje, iż posiadacz auta nie musi czekać, aż pieniądze dotrą na jego konto. Z tych właśnie powodów coraz więcej osób decyduje się podjąć współpracę ze skupem aut, rezygnując tym samym z indywidualnego poszukiwania kupca.

Legalne skupy aut – jak rozpoznać?

W skupach aut sprzedać można rozmaite samochody. Można tu sprzedać stary samochód z bagażem doświadczeń a także nowszy model w zdecydowanie lepszym stanie. Decydując się na sprzedaż swojego pojazdu do skup samochodów Bydgoszcz, warto wiedzieć jednak, jakie papiery będą potrzebne. Z pewnością będzie to dowód rejestracyjny sprzedawanego samochodu. Bez niego bowiem transakcja nie będzie mogła zostać sfinalizowana. Do skupu należy dostarczyć także kartę samochodu, jeśli taka była wydana. Ostatnim znaczącym dokumentem jest dowód zapłacenia składki OC. Posiadacze aut chcą wiedzieć również, czy auto skupy przyjmują pojazdy bez opłaconej składki OC. Jak się okazuje, niejednokrotnie jest to realne. W trakcie wyrejestrowania samochodu brak składki zostanie jednak zgłoszony, a właściciel auta poniesie odpowiedzialność materialną za zaistniałą sytuację. Sprzedając auto do skupu, potrzebne będą również dokumenty właściciela. Należy do nich zwłaszcza dowód osobisty. Sytuacja komplikuje się, kiedy auto pozyskiwane było na współwłasność. Wówczas obecni muszą być wszyscy ci, którzy figurują w dokumentach. Taką obecność można natomiast zastąpić przez notarialną zgodę na sprzedaż pojazdu.

Jak uniknąć oszustwa przy sprzedaży auta do skupu?

Jakie ceny proponują auto skupy swoim kontrahentom? To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób. W skupach nie istnieje jednak określony cennik. Oferty powstają na bazie wyceny. Wycena w skup aut powypadkowych Bydgoszcz jest bezpłatna oraz nie stanowi zobowiązania do dalszej współpracy. W jej trakcie dokonywana jest specjalistyczna wycena stanu technicznego pojazdu. Bierze on także pod uwagę takie elementy, jak marka, model, rocznik, liczba przejechanych kilometrów, stan lakieru i tapicerki. Na wartość, zaproponowaną przez skup, wpływa więc dużo różnorodnych elementów. Należy zaznaczyć, że skup aut nie płaci natomiast pełnej wartości rynkowej. Za pojazdy w prawidłowym stanie mechanicznym można zarobić więc ok. 80% ich realnej wartości rynkowej. Wysłużone samochody w opłakanym stanie skupowane są za 60% wartości. Cenę rekompensuje jednak brak konieczności szukania nabywcy na własną rękę. Sprzedaż starego pojazdu używanego jest bowiem niezwykle trudna, czasochłonna, a niejednokrotnie nawet niemożliwa. Skupy samochodów oferują natomiast natychmiastowe transakcje oraz szybką wypłatę gotówki do ręki byłego już właściciela pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − 1 =