Jakie są rodzaje igieł do mezoterapii?

Jakie są rodzaje igieł do mezoterapii?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Mezoterapia może występować w wielu odmianach — zarówno bardzo jak i mniej inwazyjnej. Najpopularniejszymi jej rodzajami nadal są jednak metody wykorzystujące proces nakłuwania skóry, co umożliwia następnie dostarczanie w jej głąb cennych składników odżywczych zawartych w koktajlach do mezoterapii. Jeżeli zastanawiasz się, jakie są rodzaje igieł stosowane w tych zabiegach oraz jak dobierać je do potrzeb swojego salonu, przeczytaj ten artykuł.

Mezoterapia mikroigłowa — jakie igły są potrzebne?

Jak wskazuje nazwa tej metody zabiegowej, mezoterapia mikroigłowej do nakłuwania skóry wykorzystuje się bardzo drobne i cienkie igiełki. Nie są one wprowadzone pod skórę indywidualnie, lecz umieszczone są na specjalnej nakładce umieszczonej na głowicy urządzenia zabiegowego. Mezoterapia mikroigłowa jest tylko nieznacznie inwazyjna i może być stosowana w wygodny sposób nawet na większych obszarach zabiegowych. Kartridże mikroigłowe można kupić w uznanych hurtowniach kosmetycznych.

Mezoterapia igłowa — w jakie igły należy się zaopatrzyć?

W mezoterapii igłowej substancje aktywne zawarte w koktajlach aplikuje się pod skórę metodą iniekcyjną. Oznacza to, że osoba przeprowadzająca zabieg musi wykonać serię nakłuć w wybranym obszarze zabiegowym. Aby wykonana w ten sposób iniekcje mogły być bezpieczne, nie zostawiały blizn i nie wiązały się z innymi negatywnymi skutkami, muszą zostać przeprowadzone przez wykwalifikowanych personel oraz przy użyciu dobrej jakości igieł. Jakie powinny być te akcesoria?

Igły do zabiegów mezoterapii igłowej służą do wykonania płytkich nakłuć na głębokości około 3 mm. Muszą być one nie tylko sterylna i bezpieczne w stosowaniu, lecz również wykonane w sposób gwarantujący efektywną i wygodną pracę. Odpowiednia igła musi być dobrze naostrzona, aby wprowadzanie jej pod skórę nie wiązało się z penetracją tkanki na obszarze większym niż to niezbędne. Ich powierzchnia musi być gładka, a ścianka cienka. Dzięki temu wykonywanie nakłuć będzie znacznie szybsze i prostsze, a dla klienta — mniej bolesne.

Jak kupić odpowiednie igły do mezoterapii?

Pierwszym krokiem do podjęcia odpowiedniej decyzji i zakupu prawidłowych igieł jest upewnienie się co do tego, jaką metodą będziesz wykonywać zabieg mezoterapii. W przypadku odmiany mikroigłowej potrzebne będą specjalne moduły, zaś do wykonania tradycyjnej mezoterapii igłowej przydadzą się klasyczne, cienkie igły. Oba te rodzaje produktów można kupić w dużych zestawach kilkudziesięciu lub kilkuset sztuk, co pozwala obniżyć cenę jednostkową i zaopatrzyć gabinet medycyny estetycznej na długi czas.

Wybrane igły muszą posiadać ważne certyfikaty i być sterylne. Użyte do ich produkcji materiały powinny być nietoksyczne i niepirogenne, aby uniknąć wystąpienia powikłań w trakcie i po zabiegu. Bezpieczne igły do mezoterapii można znaleźć w ofertach legalnie działających na terenie Unii Europejskiej sklepów z akcesoriami dla salonów urody i klinik medycyny estetycznej. W Polsce jest to na przykład hurtownia kosmetyczna Cosmed24.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 1 =