Jakie są najważniejsze powody, dlaczego warto zdecydować się na rejestrator kamer IP?

Jakie są najważniejsze powody, dlaczego warto zdecydować się na rejestrator kamer IP?

Sama kamera IP nie wystarczy do tego, by zapewnić monitoringowi wizyjnemu sprawne działanie, a przez to najwyższy poziom ochrony. Oprócz tego przydaje się jeszcze jeden, szczególnie ważny element, a mianowicie rejestrator. To niepozorne urządzenie, które jest nierzadko nazywane sercem lub mózgiem całego systemu. Skąd przekonanie o jego tak istotnej roli? Przeczytaj nasz artykuł, aby lepiej zrozumieć, dlaczego warto zainwestować w dodatkowy sprzęt.

Bezpieczne przechowywanie danych

Kamery przeznaczone do monitoringu wizyjnego nie mają wbudowanych twardych dysków. Wynika to ze względów bezpieczeństwa. W końcu dostęp do przechowywanego obrazu powinny mieć wyłącznie osoby upoważnione. Przez to zadanie zapisywania nagrań musi spaść na urządzenie zewnętrzne. I do tego właśnie przede wszystkim służy rejestrator kamer IP. Warto dodać, że dobrej klasy produkt jest w stanie skompresować obraz, by zajmował znacznie mniej miejsca na dysku przy jednoczesnym zachowaniu jego wysokiej rozdzielczości. To w bezpośredni sposób przekłada się na wydłużenie czasu nagrań.

Wielofunkcyjność i modyfikacja danych

Rejestratory służą ponadto do odtwarzania obrazu i zmieniania różnych parametrów. Dla przykładu pozwalają wyciąć najistotniejsze fragmenty nagrania. Co więcej, niektóre modele są wyposażone w system inteligentnego wyszukiwania po klasyfikacji obiektu. Potrafią też odfiltrowywać momenty, w których nic się nie dzieje i usuwać je z pamięci, co oszczędza miejsce na dysku. Dzięki wbudowanym wejściom HDMI i VGA umożliwiają wyświetlanie filmu na telewizorze czy komputerze.

Nie mniej istotny jest fakt, że dobry rejestrator ma własną aplikację do obsługi na urządzeniach mobilnych. Za jej pomocą można np. otrzymywać powiadomienia o zdarzeniach czy oglądać obraz w czasie rzeczywistym.

Obsługa wielu kamer jednocześnie

Monitoring wizyjny rzadko składa się z pojedynczej kamery. Najczęściej jest ich kilka, jeśli nie kilkanaście. Żeby odbierać obraz z każdej z nich w jednym miejscu, niezbędny jest właśnie rejestrator IP. Znacząco usprawnia pracę ochrony, ponieważ jeden człowiek jest wówczas w stanie kontrolować sytuację w różnych miejscach jednocześnie.

Integracja różnych systemów monitoringu

Wreszcie należy wspomnieć o szczególnym rodzaju rejestratora, jakim jest model hybrydowy. Sprawdza się on w obsłudze systemów CCTV korzystających z różnych technologii: analogowych, IP oraz HD-SDI. Jego zadaniem jest przekształcanie nagrań do jednego formatu, co upraszcza ich obsługę i pozwala zastosować funkcje niekompatybilne z sygnałem analogowym.

Gdzie kupić profesjonalne rejestratory kamer IP?

O jakości prezentowanych urządzeń świadczy przede wszystkim niezawodność, możliwość obsługi wielu kamer jednocześnie, a także długa żywotność. Te cechy można znaleźć w produktach pochodzących wyłącznie od uznanych producentów, jak np. HikVision. Są one dostępne w sklepie Noxel. Zachęcamy w związku z tym do przyjrzenia się bliżej jego asortymentowi. Podczas kontaktu telefonicznego lub mailowego ze specjalistami uzyskasz więcej informacji o interesującym Cię sprzęcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =