Jakie elementy mogą pomóc w relaksie przed snem?

Jakie elementy mogą pomóc w relaksie przed snem?

Dobry sen pozwala nam się zregenerować po ciężkim dniu. Niestety, coraz więcej osób skarży się na problemy z zasypianiem lub nieefektywny wypoczynek. Czy można coś z tym zrobić? Jak się okazuje – tak! Istnieje wiele elementów, które są w stanie pomóc nam zrelaksować się przed snem. A dlaczego jest to takie ważne oraz na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Oto najważniejsze informacje!

Dlaczego warto zrelaksować się przed snem?

Obecnie coraz więcej mówi się na temat snu. W internecie znajdziemy wiele artykułów mówiących o tym, jak ważny jest zdrowy i spokojny wypoczynek. Jednak czy zastanawialiśmy się kiedyś, dlaczego prawie za każdym razem wspomina się o relaksie? Czynność ta jest niezwykle ważna, a wszystko to z uwagi na fakt, iż:

 • poprawiamy jakość swojego wypoczynku,
 • jesteśmy w stanie szybciej zasnąć,
 • mniej się budzimy w środku nocy,
 • zwiększa się szansa na spokojne przespanie całej nocy,
 • zmniejsza się ryzyko koszmarów nocnych.

Co może pomóc nam w relaksie przed snem?

Relaks przed snem to podstawa, jednak dla każdego z nas oznacza to co innego. Jedni uprawiają sport, inni natomiast oglądają telewizję lub przeglądają social media. Czy jest to dobre? Niekoniecznie. Kwestia ta ma przede wszystkim uwzględniać czynności, dzięki którym odprężymy się i odpowiednio przygotuje do wypoczynku. Warto zatem zwrócić uwagę na takie elementy, jak:

 • wietrzenie sypialni – czynność ta pozwoli na stworzenie odpowiednich warunków w sypialni zarówno pod kątem temperatury, jak i jakości powietrza,
 • wylogowanie się – wiele urządzeń, takich jak telefon, laptop czy telewizor emituje światło niebieskie, które zaburza wydzielanie melatoniny, przez co pojawiają się trudności z zasypianiem,
 • olejki eteryczne, np. lawendowe – poszczególne olejki eteryczne mają właściwości relaksujące oraz ułatwiające zasypianie, dlatego warto używać ich w sypialni do aromaterapii,
 • zasłonięcie zasłon – osoby mieszkające w miastach lub przy drogach wiedzą, iż nie zawsze da się spać w całkowitej ciemności, która jest ważna z uwagi na prawidłowe wydzielanie melatoniny, dlatego więc warto stworzyć sobie komfortowe warunki do wypoczynku i zasłonić zasłony.

Dlaczego warto zainwestować w dobry materac do spania?

Nie ma co ukrywać, dobry materac do spania to podstawa. To właśnie dzięki niemu po zrelaksowaniu się możemy zapaść w głęboki sen w komfortowych warunkach. Oznacza to, że nasze ciało będzie w stanie zregenerować się zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Dobry materac umożliwia nam także najlepsze wsparcie całej sylwetki. Wynika to z jego budowy oraz niemalże idealnego dopasowania do indywidualnych preferencji. Obejmują one m.in.:

 • rodzaj wypełnienia,
 • stopień twardości,
 • rozmiar modelu.

Warto tutaj zaznaczyć, że w ofercie SleepingHouse każdy materac wyróżnia się czymś innym. Zwróćmy zatem uwagę na wszystkie szczegóły, aby móc wybrać najlepszy dla siebie model!

Jakość snu można poprawić na wiele sposobów, a zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych znajdziemy wiele elementów, które nam w tym pomogą. Wystarczy tylko wiedzieć, co faktycznie działa, a czego lepiej unikać. Pamiętajmy również, aby kierować się jakością, a nie ceną, gdyż nie zawsze kwestie te idą ze sobą w parze.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + trzy =