Jak zaaranżować wnętrze z płytkami drewnopodobnymi?

Jak zaaranżować wnętrze z płytkami drewnopodobnymi?

Drewno od lat cieszy się niesłabnącą popularnością jako materiał wykończeniowy nie tylko do wnętrz, ale i na elewacje. Jest jednak drogie, wymaga mnóstwa uwagi przy pielęgnacji i konserwacji, a także bywa niezbyt odporne na uszkodzenia czy wilgoć. Dlatego też w wielu sytuacjach poleca się postawić na płytki drewnopodobne. Duże formaty 90 × 90 cm są idealne, aby urządzić wspaniałą kuchnię, salon, łazienkę czy korytarz. Zobacz, jak wykończyć pomieszczenie za ich pomocą!

Płytki drewnopodobne na podłodze

Zamiast klasycznego drewnianego parkietu lepiej postawić na gres o wspaniałej fakturze, wzorze i kolorze. Płytki drewnopodobne świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach często użytkowanych, wymagających zwiększonej odporności na zarysowania, ale również zalanie czy częste mycie. To doskonałe rozwiązanie w przypadku łazienek, kuchni, ale też salonów. Można je przykryć antypoślizgowym chodnikiem lub dywanem, dzięki czemu wnętrze zyska jeszcze bardziej rustykalny charakter. Duże formaty 90 × 90 cm to najlepsze rozwiązanie, gdy chcesz pokryć nimi całą powierzchnię i wykonać jak najmniejszą liczbę łączeń.

Czy warto zastosować płytki drewnopodobne na ścianie?

Klasyczna boazeria została całkowicie wyparta z nowoczesnych pomieszczeń, ale w ostatnich latach drewno na ścianie okazuje się coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem. Nie zawsze jednak w postaci prawdziwych paneli. Płytki drewnopodobne w formacie 90 × 90 cm to idealny sposób na to, by ozdobić fragment powierzchni salonu, łazienki lub kuchni. Uczynią go bardziej spójnym z blatami, resztą mebli czy podłogą, pod względem wzornictwa. W połączeniu z bielą lub antracytem dają zniewalający efekt modernizmu ocieplonego nieco przy pomocy tego naturalnie wyglądającego materiału o przyjemnym odcieniu brązu.

Drewnopodobna okładzina wokół kominka

Malowany na czarno metalowy kominek w stylu rustykalnym obłożony wokół drewnem to niezbyt dobry pomysł z uwagi na to, że nie powinno się tego surowca zestawiać z łatwo nagrzewającymi się źródłami ciepła. Jednak płytki 90 × 90 cm o wzorze, kolorze i fakturze drewna, wykonane na przykład z gresu, to już zupełnie co innego! Kominek wymaga szczególnego projektu, nie tylko pod względem wizualnym. Warto zadbać o to, by ściany dookoła niego były wyłożone drewnopodobnym materiałem odpornym na działanie ognia i wilgoci. Muszą być też łatwo zmywalne z uwagi na to, że przy palenisku zawsze znajdować się będzie dużo popiołu i sadzy.

Do jakiego  płytkach drewnopodobnych?

Jeśli stawiasz na ten ciepły, naturalny akcent w Twoim domu i chcesz, by jednocześnie podłogi lub ściany były łatwe do utrzymania w czystości, wybierz płytki drewnopodobne. Zadbaj o to, by były spójne z resztą aranżacji wnętrza. Dobierając do nich stonowane dodatki, takie jak gładkie fronty mebli, aksamitne kanapy czy metalowe, malowane na jeden kolor lampy, można uzyskać efekt równowagi. Wzór drewna może być ozdobą samą w sobie, ale jednocześnie jest też ciekawy jako tło – dlatego nie należy przesadzić ani z minimalizmem w dekoracjach, ani z ich nadmiarem. Wybierz swoje idealne ściany i podłogi, a potem zobacz, jak wspaniale zaprezentują się w Twoim domu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + dziesięć =