Jak urządzić mieszkanie w stylu PRL?

Jak urządzić mieszkanie w stylu PRL?

Za czasów PRL-u nikt nie pomyślałby, że za kilkadziesiąt lat trendy wnętrzarskie będą powracać do ówczesnej stylistyki. Dziś urządzanie mieszkania w stylu PRL to nie tylko finansowe wyzwania, ale również dużo wiele pracy i szukania inspiracji. W stylu PRL liczy się przede wszystkim prostota, funkcjonalność i minimalizm. Przy tworzeniu tego rodzaju wnętrz musimy pamiętać o kilku ważnych elementach, które pomogą nam stworzyć klimat rodem z PRL-owskiego mieszkania.

Kolory do mieszkania w stylu PRL

Pierwszym krokiem jest wybór kolorów. W PRL-u dominowały beże, brązy i szarości, ale także czerwień i granat. Warto więc postawić na te barwy, aby odzwierciedlić klimat tamtych lat. Najlepiej zrównoważyć te barwy i postawić na jasne ściany z elementami granatu czy bordowego, tak, by intensywne barwy nie zdominowały pomieszczenia.

Meble do mieszkania w stylu PRL

Kolejnym ważnym elementem są meble, które dziś stanowią najważniejszy asortyment sklepów vintage z meblami. W PRL-u meble były proste, funkcjonalne oraz wykonane z naturalnych i wysokojakościowych materiałów. Tego rodzaju mebli warto szukać na forach i portalach sprzedażowych, typu OLX. Warto postawić m.in. na stylowe i lekkie w formie stoły, krzesła i szafki.

Szkło dekoracyjne z PRL-u

Warto również zadbać o oświetlenie, a w tym szklane lampy i lampki nocne. Obecne projekty sklepów wnętrzarskich uwzględniają tego rodzaju oświetlenie. Z kształtnymi lampami doskonale zgra się szkło dekoracyjne, czyli symbol wzornictwa z czasu PRL. Kolorowe szkło może pojawić się w produktach ozdobnych stojących na szafkach, ale również jako pełne ścianki lub szyby dekoracyjne. Producenci wyrobów szklanych tworzą ściany szklane na indywidualne zamówienie. Ścianki i dekoracyjne szyby ze szkła ornamentowego wykonuje m.in. hartownia szkła Bojar. Podczas konsultacji warto uwzględnić każdy szczegół, na którym zależy nam w projekcie. Producenci uwzględnią je przy tworzeniu danego produktu i w 100% uwzględnią wizję klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + 4 =