Jak radzić sobie z problemami krążenia i puchnięcia nóg?

Jak radzić sobie z problemami krążenia i puchnięcia nóg?

Nieprawidłowe funkcjonowanie układu krążenia objawia się poprzez problemy z zatrzymywaniem się wody w organizmie i słabym krążeniem. W efekcie dochodzi do puchnięcia nóg, kostek ale również palców u rąk, twarzy i okolicy pod oczami. Jak poprawić krążenie krwi w nogach i zredukować puchnięcie nóg?

Dlaczego dochodzi do puchnięcia nóg?

Przyczyna opuchlizny może być różnoraka. U kobiet często pojawia się w okresie menstruacji i jest jednym z objawów napięcia przedmiesiączkowego, kiedy dochodzi do zatrzymywania się wody w organizmie. Inną przyczyną puchnięcia kończyn jest niewłaściwa dieta np. za duża ilość soli w diecie, picie nie dostatecznej ilości wody, brak aktywności fizycznej, używki – picie alkoholu i palenie papierosów oraz przyjmowanie niektórych leków.

W wyniku zaburzenia pracy układu krążenia i układu limfatycznego jest pojawienie się obrzęków, cellulit, ciężkość nóg i złe samopoczucie. 

Jak poprawić krążenie krwi w nogach?

Aby poprawić krążenie krwi w nogach należy zastosować kilka ważnych kroków takich jak:

  • aktywność fizyczna – uprawianie sportu poprawia krążenie krwi i limfy, wspomaga przepływ krwi w stronę serca i węzłów chłonnych dzięki czemu zapobiega powstawaniu obrzęków. Regularne ćwiczenia, spacery wspomagają funkcjonowanie układu krążenia.
  • dieta – bardzo ważny jest sposób odżywiania się, picia dużej ilości wody i herbatek oraz ziół o działaniu moczopędnym, unikanie przetworzonego jedzenia z dużą ilością soli w składzie, ostrych przypraw oraz słodyczy, ponieważ nadmiar cukru utrudnia wydalanie płynów z organizmu. Dietę również warto uzupełnić o suplementacje produktów wspomagających pracę naczyń krwionośnych takich jak: krzem, rutyna, witamina C.
  • zabiegi – zabiegi kosmetyczne i fizjoterapeutyczne doskonale wspomagają pracę układu krążenia i redukują puchnięcie nóg. Do najbardziej polecanych zabiegów zaliczają się: drenaż limfatyczny, masaż bańką chińską, zabieg icoone, fala uderzeniowa oraz karboksyterapia.

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z RosaMed Clinic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 14 =