Jak kupować swój pierwszy sprzęt do jazdy konnej? – poradnik

Jak kupować swój pierwszy sprzęt do jazdy konnej? – poradnik

Sprzęt jeździecki to akcesoria dla jeźdźca i konia. Podczas jazdy konnej jeździec musi być odpowiednio ubrany od stóp do głów, by czuć się komfortowo i bezpiecznie. Koń natomiast powinien być zaopatrzony w siodło i pozostałe akcesoria. Jeśli nie wiesz, jak skompletować swój pierwszy sprzęt do jazdy konnej, ten poradnik Ci pomoże.

Sprzęt do jazdy konnej dla jeźdźca kupuj w sklepie online Cheval

Sprzęt do jazdy konnej dla jeźdźca jest bardzo ważny nie tylko ze względów wizualnych. Chociaż akcesoria dla jeźdźca prezentują się naprawdę rewelacyjnie, to ich rolą jest głównie ochrona podczas jazdy. Zaczynamy od głowy, na którą nakładamy kask. Kask chroni głowę podczas upadku, bez niego lepiej nie wsiadać na konia, szczególnie jeśli nie mamy doświadczenia w jeździe konnej. Odpowiednia kurtka osłoni nasze ciało przed chłodem podczas galopu. Specjalne rękawiczki pozwolą trzymać wodze nawet jeśli spocą nam się dłonie. Bryczesy nie będą ograniczać naszych ruchów podczas jazdy i sprawią, że będzie nam się wygodnie siedziało w siodle, a sztyblety lub oficerki pozwolą naszym nogom wygodnie trzymać stopy w strzemionach. Wymieniony sprzęt jeździecki możesz kupić w sklepie internetowym Cheval Poland: https://www.chevalpoland.pl/

Sprzęt do jazdy konnej dla konia

Sprzęt do jazdy konnej dla konia składa się z kilku niezbędnych elementów. Siodło – wybieramy je w zależności od tego, jaką dyscyplinę zamierzamy uprawiać. Popręg – to akcesorium, które musi być kompatybilne z siodłem. Podobnie jak puśliska i strzemiona, które wybieramy dopiero, gdy mamy już kupione siodło. Kolejnymi rzeczami, które powinny znaleźć się na liście są: ogłowie, wodze, wędzidło, czaprak i kantar z uwiązem. Wymienione elementy wyposażenia to podstawowy sprzęt jeździecki. O tym co jeszcze dodatkowo warto kupić piszemy w dalszej części artykułu.

Sprzęt jeździecki, który zapewnia bezpieczeństwo

Sprzęt jeździecki ma nam nie tylko zapewnić komfortową jazdę, ale zadbać o nasze bezpieczeństwo. Kask osłania głowę przed urazem w razie wypadku. Ochraniacze na kolana chronią nas przed kontuzją. Wysokie buty typu oficerki osłaniają nasze piszczele i łydki. Rękawiczki natomiast sprawiają, że łatwiej trzyma się wodze i w razie czego chronią nasze dłonie przed otarciem. Sprzęt jeździecki służy nie tylko jeźdźcom, ale także koniom. Przykładowo jeśli pod siodło podłożymy podkładkę, będzie ona chronić grzbiet konia przed otarciem. Jeśli założymy zwierzęciu ochraniacze, zabezpieczą one kończyny konia podczas treningu.

Sprzęt jeździecki, co dodatkowo warto kupić?

Wymieniony wyżej sprzęt do jazdy konnej to tylko podstawowe akcesoria. Tak naprawdę można jeszcze długo wymieniać, co jeszcze może ci się przydać. Jeśli masz własną stadninę lub własnego konia i chcesz zadbać o niego kompleksowo, warto zaopatrzyć się na przykład w kosmetyki do pielęgnacji konia, derki (osuszającą i potreningową), akcesoria do lonżowania, akcesoria do karmienia oraz maści na różnego rodzaju kontuzje.

Sprzęt jeździecki, kupuj w sprawdzonych miejscach

Początkujący jeździec nie ma jeszcze dużego doświadczenia ani z koniem, ani ze sprzętem, który będzie mu potrzebny. Dlatego na zakupy najlepiej wybrać się z kimś doświadczonym. Jeśli nie masz w swoim otoczeniu takiej osoby, wybierz się do sklepu jeździeckiego i poproś o pomoc sprzedawcę. Pierwsze zakupy przez Internet mogą przynieść więcej szkody niż pożytku, sprzęt jeździecki nie jest tani i jeśli kupisz nieodpowiednie rzeczy, stracisz dużo pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + sześć =