Jak funkcjonalnie wyposażyć małą łazienkę?

Jak funkcjonalnie wyposażyć małą łazienkę?

Małe łazienki trudno wyposażyć tak, by były one estetyczne i funkcjonalne. Na szczęście dzisiejszy rynek obfituje w wiele produktów, pozwalających urządzić małą łazienkę tak, by spełniała ona nasze oczekiwania. Jak wyposażyć małą łazienkę tak, by była ona wygodna? Poznaj nasz projekt małej łazienki!

Aranżacja małej łazienki – ciekawe pomysły i rozwiązania

Wyposażenie małej łazienki nie jest łatwy zadaniem. Jeszcze trudniej jest wówczas, gdy pomieszczenie posiada trudne do zagospodarowania nisze czy skosy. W małych łazienkach warto więc zastosować kilka ciekawych rozwiązań, pozwalających optycznie powiększyć przestrzeń. W małej łazience szczególnie sprawdzi się duże lustro, dzięki któremu pomieszczenie wyda się znacznie większe. Do małej łazienki wybierać należy również płytkie szafki z frontami w postaci luster.

Na małej przestrzeni łazienki warto położyć duże płytki, co sprawi, że pomieszczenie wyda nam się znacznie większe. Nie bez znaczenia pozostaje również sposób ich położenia. Warto to zrobić ukośnie, by podłoga wydawała nam się większa. Podczas remontu czy urządzania małej łazienki kolory pełnią równie istotną funkcję. W tym przypadku należy zrezygnować z mnogości kolorów, na rzecz jasnej palety barw w maksymalnie dwóch odcieniach.

Wyposażenie małej łazienki

Przestrzeń małej łazienki należy również zagospodarować w odpowiedni sposób. Wiemy już, jak powiększyć optycznie małą łazienkę. Warto więc dowiedzieć się teraz co należy zrobić, by wyposażenie małej łazienki było praktyczne, a zarazem funkcjonalne. Aby racjonalnie zagospodarować małą łazienkę, warto postawić na kabinę bez brodzika, wprowadzającą nieco nowoczesności do aranżacji wnętrza. Wiele osób decyduje się również na wyposażenie łazienki w funkcjonalne szafki. W małych łazienkach problemem mogą być wystające półki czy wieszaki. Zdecydowanie lepiej będzie więc umeblować małą łazienkę przy pomocy zabudowy, tworzonej na wymiar.

funkcjonalna łazienka

Nowoczesna armatura łazienkowa w małym pomieszczeniu

Urządzając niewielką łazienkę, należy pamiętać również o tym, by wybrać do niej odpowiednią armaturę. Dotyczy to zwłaszcza baterii umywalkowej, którą należy dopasować do rozmiaru sanitariatu tak, by nie rozchlapywać wody. Ciekawym elementem aranżacji łazienki będzie również rozwiązania podtynkowe, jeśli chodzi o baterię natryskową. Wnętrza małej łazienki można uzupełnić również podwieszaną miską WC, która nie tylko nada pomieszczeniu nieco elegancji, ale również będzie niezwykle praktycznym w tym przypadku rozwiązaniem.

Lazienkiabc.pl – sklep, w którym projekt łazienki staje się rzeczywistością

Wyposażenie nowoczesnej małej łazienki nie musi być trudne. Należy jednak zdecydować się na sklep, który oferuje szeroką gamę najlepszej jakości produktów. Będzie to np. sklep ŁazienkiABC, w którym zakupić można wszystko, co niezbędne, by zaprojektować małą łazienkę. W ofercie sklepu znajdują się m.in.:

  • nowoczesne zestawy prysznicowe,
  • brodziki prysznicowe,
  • miski WC,
  • parawany nawannowe

i wiele innych produktów, pozwalających zaaranżować małą łazienkę estetycznie i funkcjonalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × trzy =