Back to school coraz bliżej! Przekłuwamy uszy dziecka na nowy rok szkolny?

Back to school coraz bliżej! Przekłuwamy uszy dziecka na nowy rok szkolny?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Nowy rok szkolny to dla dziecka ważny moment, zwłaszcza jeżeli wiąże się on z aklimatyzowaniem w nowej szkole. Chęć wpasowania się w nową grupę znajomych jest szczególnie ważne w wieku nastoletnim, dlatego podpowiemy Wam, jak wzmocnić pewność siebie u dziecka, które wybiera się do szkoły ponadpodstawowej. My uważamy, że jednym z lepszych pomysłów jest przekłucie uszu dziecku i założenie nowej, modnej biżuterii. Które modele kolczyków będą najlepsze dla nastolatka? Jaką metodę przebijania wybrać, by była szybka i bezpieczna? Przeczytajcie poniższy artykuł.

Nowe kolczyki na nowy rok szkolny!

Dzieci zmieniają się z roku na rok i nie ma się co łudzić — kolczyki w kwiatuszki, serduszka, czy misie, z czasem przestają być dla nich atrakcyjne. Warto zatem pomyśleć, by sprezentować dziecku kończącemu podstawówkę całkiem nową, bardziej młodzieżową biżuterię. Przyjrzyjmy się bliżej, jakie modele kolczyków będą absolutnym hitem w szkołach ponadpodstawowych.

Przede wszystkim drodzy rodzice, nie kupujcie kolczyków z motywami bajkowymi i typowo dziecięcymi. Postawcie na wzory geometryczne w nieoczywistych i nieco ciemniejszych kolorach. Doskonałym wyborem będzie zakup biżuterii wykonanej z tytanu medycznego w kolorze czerni. To rozwiązanie z pewnością ucieszy nastolatka.

Proponujemy tytan, ponieważ jest to materiał hipoalergiczny i oprócz tego, że świetnie się prezentuje, nie powoduje alergii kontaktowej na metale zawarte w popularnych wyrobach jubilerskich.

Masz w sobie dużo dystansu? Umów dziecko na piercing nosa!

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że rodziców, którzy pozwolą swojemu dziecku na przekłucie nosa po zakończeniu szkoły podstawowej, jest niewielu. Jeżeli Wy jednak należycie do tej grupy i chcecie spełnić marzenie dziecka, które chce mieć kolczyk do nosa, proponujemy wykonanie tego zabiegu metodą Blomdahl. Kolczyki do nosa zakładane tą metodą są przyjazne dla wrażliwej skóry nastolatka i nie powodują podrażnień. Dziurki po przekłuciu systemem Blomdahl szybko się goją, dzięki czemu efektownie prezentują się już od pierwszej chwili.

Są trzy rodzaje piercingu nosa i to od Was zależy, na który z nich pozwolicie swojemu dziecku przed rozpoczęciem roku szkolnego. Oto one:

  • nostril — kolczyk jest zakładany na jeden z płatków nosa (może być na sztyfcie lub w kształcie okręgu);
  • bridge — kolczyk do nosa zakładany jest tuż nad nasadą nosa (pomiędzy oczami);
  • septum — kolczyki do nosa w tej metodzie zakładane są w przegrodzie nosa;

Najmniej ekstrawaganckim, a zarazem najbardziej popularnym rodzajem piercingu jest nostril.

Jak pielęgnować nos dziecka po przekłuciu?

Pielęgnacja miejsca przekłucia nosa jest niezwykle istotna, by niewielka rana prawidłowo się zagoiła. Konieczne w tym celu jest dokładne stosowanie się do wskazówek, które wymieni osoba wykonująca piercing. Zaniedbanie ich może prowadzić do stanów zapalnych, podrażnień i powikłań, które mogą zakończyć się tymczasowym zdjęciem kolczyka.

Najważniejszym elementem higieny po zabiegu jest regularne przemywanie dziurki mydłem antybakteryjnym lub specjalnym płynem, a także unikanie kontaktu nosa z zabrudzonymi dłońmi. Na czas początkowego gojenia rany dobrze również zrezygnować z makijażu i stosowania silnych kosmetyków do pielęgnacji cery.

Skorzystajcie z powyższych wskazówek i umówcie swoje dziecko na założenie kolczyków metodą Blomdahl jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, by mogło pewnym krokiem wejść w nowe środowisko rówieśnicze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − 4 =