5 przydatnych informacji o aparatach słuchowych

5 przydatnych informacji o aparatach słuchowych

Urządzenia protetyki słuchu przeszły w ostatnich latach szereg istotnych zmian. Rozwój technologiczny umożliwił producentom na dodanie kluczowych funkcji, jakie umożliwiają użytkownikom komfortowe funkcjonowanie w społeczeństwie. Chcesz poznać najważniejsze informacje dotyczące aparatów słuchowych? Przygotowaliśmy dla Ciebie odpowiedzi na 5 kluczowych zagadnień, które pozwolą Ci zrozumieć działanie akcesoriów medycznych i pomogą podjąć lepszą decyzję zakupową. Zapraszamy do lektury!

1. Zasada działania aparatu słuchowego

Zastanawiasz się, w jaki sposób niewielki przedmiot wkładany do ucha przywraca zdolność odbierania dźwięków z otoczenia? Wewnątrzuszny aparat słuchowy na baterie lub akumulator składa się z czterech głównych komponentów:

  • mikrofonu,
  • procesora,
  • głośnika,
  • obudowy z baterią.

Sygnały dźwiękowe o różnej częstotliwości docierają do przewodnika elektroakustycznego, który zamienia je na zmienny prąd elektryczny. Stamtąd trafiają do mikroprocesora, gdzie zachodzi proces obróbki. Produktem końcowym jest czysty dźwięk emitowany przez specjalne głośniki.

2. Dodatkowe funkcje w nowoczesnych aparatach słuchowych

Postępująca cyfryzacja nie ominęła również producentów sprzętu medycznego. Chcesz kupić aparat wewnątrzuszny? Spodziewaj się wielu opcji konfiguracji funkcji modułu słuchowego, w zależności od Twoich potrzeb.

Masz możliwość wyboru między urządzeniami zausznymi i dousznymi. Możesz nabyć sprzęt zasilany akumulatorem lub tradycyjne akcesoria na baterie do aparatu słuchowego. Chcesz cieszyć się ulubionymi programami telewizyjnymi i bez przeszkód prowadzić rozmowy telefoniczne? Wybierz model wewnątrzuszny ze wbudowanym łączem Bluetooth i modułem WiFi..

3. Typy aparatów słuchowych

Doświadczasz trudności ze zrozumieniem specjalistycznej terminologii? W przypadku aparatów na baterie w zupełności wystarczy, jeśli poznasz różnicę między modelem BTE i ITE. Urządzenia BTE posiadają charakterystyczną obudowę umieszczaną na zewnątrz małżowiny ucha. Wyróżniają się prostotą obsługi, konkurencyjną ceną i wydajnym zasilaniem.

Jeśli jednak najmocniejsze baterie nie stanowią dla Ciebie priorytetu, rozważ zakup modelu wewnątrzusznego (ITE). Zyskasz produkt niewidoczny dla otoczenia, który pozwoli na swobodną komunikację w środowisku prywatnym i zawodowym.

4. Cena aparatu słuchowego

Rozważasz rozmaite opcje i chcesz zaplanować swój budżet? Ceny nowoczesnych akcesoriów protetyki słuchu sięgają kilku tysięcy złotych. Ustalenie konkretnej kwoty będzie możliwe dopiero po wykonaniu niezbędnych badań i zapoznaniu się z osobistą sytuacją pacjenta.

5. Jak wybrać odpowiedni aparat słuchowy?

Chcesz kupić nowe urządzenie dla siebie lub członka rodziny? A może potrzebujesz baterii do wewnątrzusznego modelu? Sprawdź dostępne opcje w zaufanym centrum słuchu i skorzystaj z pomocy ekspertów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 3 =